СВОБОДА, СПРАВЕДЛИВІСТЬ, СОЛІДАРНІСТЬ
Неділя, 05.07.2020, 12:49
ГлавнаяРегистрацияВход Приветствую Вас Гість | RSS

Меню сайта

Додайте собі!

Код:

Форма входу

Ми в соцмережах

Пошук по сайту

Главная » 2013 » Серпень » 15 » ПРО ВКЛЮЧЕННЯ ДО СТРАХОВОГО СТАЖУ ВІДПУСТКИ ПО ДОГЛЯДУ ЗА ДИТИНОЮ ДО ДОСЯГНЕННЯ НЕЮ ТРИРІЧНОГО ВІКУ
18:35
ПРО ВКЛЮЧЕННЯ ДО СТРАХОВОГО СТАЖУ ВІДПУСТКИ ПО ДОГЛЯДУ ЗА ДИТИНОЮ ДО ДОСЯГНЕННЯ НЕЮ ТРИРІЧНОГО ВІКУ

Кабінет Міністрів підтримав пропозицію Мінсоцполітики щодо включення до страхового стажу відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Про це сказала Міністр соціальної політики України Наталія Королевська, коментуючи ухвалений Урядом законопроект, повідомляє прес-служба відомства. 

«Мінсоцполітики запропонувало і Уряд підтримав пропозицію щодо включення до страхового стажу відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку», - сказала Наталія Королевська.

За словами Міністра, на даний час період знаходження у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку не зараховується до страхового стажу.

«Враховуючи численні звернення з даного питання застрахованих осіб та профспілкових організацій, за ініціативи Мінсоцполітики Уряд схвалив законопроект, яким передбачено внести зміни дочинногозаконодавства», - зазначила вона.

Міністр наголосила на тому, що ані роботодавець, ані жінка, яка знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, не зазнають жодного додаткового фінансового навантаження.

«Наведу простий приклад. Сьогодні жінка, яка йде у відпустку по догляду за дитиною з майже 5-річним страховим стажем, через 3 роки може розраховувати на виплату у розмірі лише 60% середньої зарплати при виході на лікарняний. Новий закон передбачатиме включення періоду догляду за дитиною до страхового стажу, а отже, до пяти років додадуться ще три. Це дозволить жінці автоматично отримувати виплату по лікарняному у розмірі 100% від середньої зарплати», - пояснила Наталія Королевська.

Як зазначила Міністр, позитивні зміни відчують на собі близько 240 тис. працюючих жінок на рік, які після закінчення відпустки по вагітності та пологах оформляють відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

«Після прийняття законопроекту парламентом, жінкам почнуть зараховувати до страхового стажу період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Це матиме значний вплив на їхню майбутню пенсію та значно збільшить їхній рівень соціального захисту», - сказала Наталія Королевська.

Нагадаємо, 1 липня набрали чинності зміни до пенсійного законодавства, за якими відпустка по вагітності та пологах (майже 4 місяці) зараховується до страхового стажу жінок.

Довідка

Допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується залежно від страхового стажу в таких розмірах:

100% середньої заробітної плати (доходу) особам, які мають страховий стаж понад 8 років;

80% − від 5 до 8 років;

60% − до 5 років.

Источник http://www.pfu.gov.ua/pfu/control/uk/publish/article?art_id=211436&cat_id=122125

Просмотров: 717 | Добавил: Eldarium | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
© 2020 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz