СВОБОДА, СПРАВЕДЛИВІСТЬ, СОЛІДАРНІСТЬ
Середа, 08.12.2021, 08:49
ГлавнаяРегистрацияВход Приветствую Вас Гість | RSS

Меню сайта

Допомога тут
NeedHelp ПРОФНВФ

Додайте собі!

Код:

Форма входу

Ми в соцмережах

Пошук по сайту

Главная » 2015 » Червень » 7 » АКЦІЯ «ПОВАЖАЙ ПРАВА ДИТИНИ» У ДНІПРОПЕТРОВСЬКУ
20:42
АКЦІЯ «ПОВАЖАЙ ПРАВА ДИТИНИ» У ДНІПРОПЕТРОВСЬКУ

В період з 2 червня по 6 червня 2015 року у публічних місцях міста Дніпропетровська проводилось інтерактивне опитування, приурочене до Міжнародного дня захисту дітей. Ініціатором проведення Акції виступила ВГО «Громадська палата країни»  у Дніпропетровській області.

Активістки та волонтери Громадської палати звертались до пересічних громадян різного віку та статі з простими запитаннями: чи знають вони, що таке права дитини, чи права дитини та права людини одне і теж саме, які міжнародні документи про права дитини знають та чи треба поважати права дитини. Загалом за шість годин проведення Акції було опитано близько 70 людей, від дівчаток та хлопчиків 10 років до жінок та чоловіків, що самі є батьками.

Більшості опитуваних було складно визначити поняття «прав дитини». Але взагалі з легкістю називали деякі з них: право на життя, на відпочинок, на освіту, на сім’ю, на якісне харчування, на труд, на самовираження, на безпеку. Були і такі варіанти: право на щасливе дитинство, на хороших та сумлінних батьків, на особисту думку, право бути почутим.

Дуже відрізнялись відповіді на питання «Чи права дитини та права людини одне і теж саме?». Деякі відповідали, що дитина має більше прав, деякі відповідали – менше. Інші говорили, що права у дитини з'являються пропорційно їх дорослішанню. Були й такі думки: «права дитини – дуже делікатні, з ними треба бути дуже обережними», «хоч діти і маленькі, їх права великі», «дитина – це ж людина, звісно, що одне і теж саме».

Серед документів, що регулюють права дитини дніпряні називали Конституцію України та Конвенцію про права дитини. Але більшість відповідали, що не знають документів, але зможуть знайти за потреби в інтернеті.

У підготовці та проведені Акції приймали участь студентки - майбутні юристки. Ось відгук Насті Єремеєвої, активної учасниці Проекту «За права людини», в рамках якого проводився захід: «Мені сподобалось бути учасницею Акції. По-перше, для мене це великий досвід та крок у перед – підійти до незнайомій людини та ставити запитання. По-друге, було дуже цікаво дізнаватися, що знають і думають люди про свої права, правах своїх дітей. Для себе я зрозуміла, що люди не звикли до того, що на вулиці можуть підійти і запитати щось, а не вимагати грошей або нав'язувати рекламу. У поведінці людей мені було цікаво те, що їх грубість і здивування в процесі опитування змінювалося: наприкінці вони йшли зацікавлені і, напевно, задоволені тим, що це не піар чогось, а просто бесіда.
З відповідей опитуваних людей, мене найбільше здивували слова спортсмена: «Боротьба за свої права закінчується там, де починається корупція». На жаль, навіть молоді люди або з власного досвіду, або з досвіду знайомих зневірюються в органах влади, які повинні захищати і відновлювати їх права. Мабуть тому вони стають аморфними.»

Отже, проведенням Акції «Поважай права дитини» у Дніпропетровську активісткам та волонтерам ВГО «Громадська палата країни»  у Дніпропетровській області вдалось привернути увагу громадськості до важливості поваги до прав дитини, їх знань та імплементації  у повсякденне життя. Всі як один опитуванні сказали, що треба поважати права дитини,  і деякі в знак підтримки погоджувались сфотографуватися.

 «Без поваги до прав дитини немає поваги до прав людини» - цю відповідь дніпрянки можна назвати гаслом проведеної Акції.

До речі, Акція «Поважай права дитини»  у Дніпропетровську є одним із заходів Проекту «За права людини», що реалізується  ВГО «Громадська палата країни»  у Дніпропетровській області з серпня 2014 року.

Наталя Жебрик, голова Громадської палати Дніпропетровської області.

Просмотров: 1068 | Добавил: Eldarium | Рейтинг: 3.0/2
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
© 2021 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz