СВОБОДА, СПРАВЕДЛИВІСТЬ, СОЛІДАРНІСТЬ
Субота, 04.12.2021, 00:41
ГлавнаяРегистрацияВход Приветствую Вас Гість | RSS

Меню сайта

Допомога тут
NeedHelp ПРОФНВФ

Додайте собі!

Код:

Форма входу

Ми в соцмережах

Пошук по сайту

Главная » 2016 » Січень » 21 » БУДЬМО МЕДІАГРАМОТНИМИ!
23:44
БУДЬМО МЕДІАГРАМОТНИМИ!

21 січня 2016 року ВГО «Громадська Палата України» у Дніпропетровській області розпочала інформаційно-просвітницький проект для молоді «Будьмо медіаграмотними!». Проектом передбачено низку тренінгів, націлених на покращення знань та навичок з медіаграмотності у молоді. Прості та корисні навички з аналізу інформації, розвиток критичного мислення допоможуть кожному учаснику тренінгів встановлювати надійність своїх інформаційних джерел, не підпадати під вплив пропаганди та не стати жертвами маніпуляцій. В свою чергу обізнані медіакористувачі формують попит на відповідальнішу та правдиву журналістику .

 

Провідними темами проекту «Будьмо медіаграмотними!» є: «Інформація і мас-медіа», «Маніпуляція та боротьба», «Мова ненависті».

Інформаційна підтримка заходів була надана в рамках Проекту «Програма медіаграмотності для громадян», що виконувався за підтримки Міністерства закордонних справ та міжнародної торгівлі Канади (DFATDCanada), у партнерстві трьох організацій: Академія української преси, IREX та StopFake.

Перший тренінг в рамках проекту «Будьмо медіаграмотними!» за темою «Інформація і мас-медіа» відбувся для студентів та студенток Дніпропетровського педагогічного коледжу Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара. Участь в ньому прийняли 32 студентки та 2 студента віком від від 15 до 20 років.

На тренінгу були розкриті наступні теми: 1. Інформування і пропаганда. Позитивна пропаганда. 2. Види медіа та їх використання. 3. Об’єктивність медіа. 4. Основні журналістські стандарти якості матеріалу.

Протягом тренінгу часники з цікавістю ставилась до теоретичної інформації (презентацій, відео, роздатка, тощо), відзначали її яскраву подачу, із жвавістю приймали участь у дискусіях. Багато з учасників виявили обізнаність в темі медіа споживання, та все ж і у них були відкриття. Деякі питання викликали суперечки, наприклад- будь-яка інформація націлена на маніпуляцію, чи слід довіряти новинам на ТБ? Загалом зустріч пройшла жваво, цікаво та закінчилась з бажанням продовжувати.

Серед учасників тренінгу було проведено опитування на початку та по закінченню заходу. За результатами опитування:

- збільшилась кількість учасників, які будуть перевіряти новини з різних джерел - з 53% учасників до 81%;

- підвишилась впевненність учасників в умінні аналізувати медіа контент - з середньої оцінки 5 балів з 10 до 8 балів;

- аналізуватимуть новини з використанням інструментів, про які дізнались на тренінгу - 56% учасників;

- перевірятимуть новини частіше, аніж робили це до тренінгу, та шукатимуть факти в новинах- 62% учасників;

- звертатимуть увагу на джерела новин - 65% учасників;

- напишуть про неправдивість новини в коментарях - 35% учасників, не напишуть - 24%, вагаються з відповіддю - 41%;

- порекомендували би пройти цей тренінг своїм друзям 71% учасників (24 особи з 34), не порекомендували або вагались із відповіддю - по 14,5% учасників (по 5 осіб з 34).

Наступні тренінги для студентів та студенток Дніпропетровського педагогічного коледжу Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара плануються на початок лютого 2016 року.

 

Наталя Жебрик, очільниця ВГО «Громадська Палата України» у Дніпропетровській області.

Просмотров: 985 | Добавил: Eldarium | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
© 2021 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz