СВОБОДА, СПРАВЕДЛИВІСТЬ, СОЛІДАРНІСТЬ
Вівторок, 30.11.2021, 22:00
ГлавнаяРегистрацияВход Приветствую Вас Гість | RSS

Меню сайта

Допомога тут
NeedHelp ПРОФНВФ

Додайте собі!

Код:

Форма входу

Ми в соцмережах

Пошук по сайту

Главная » 2016 » Березень » 1 » БУДЬМО МЕДІАГРАМОТНИМИ!
22:36
БУДЬМО МЕДІАГРАМОТНИМИ!

1 березня 2016 року відбувся черговий тренінг в рамках інформаційно-просвітницького проекту для молоді «Будьмо медіаграмотними!», який був розпочатий з організаційної підтримки ВГО «Громадська Палата України» у Дніпропетровській області. Участь в ньому прийняли 23 студентки віком від 15 до 20 років Дніпропетровського педагогічного коледжу Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара.

Тема тренінгу, «Мова ненависті», підняла великий пласт пов’язаних між собою понять: стереотипи, дискримінація, кібербулінг, злочини на грунті ненависті. Учасниці відзначили, що on-line поширювати мову ненависті легше, а її форми ображають болючіше. Організатори тренінгу розповіли про загальноєвропейський рух «No Hate Speech Movement», до якого у 2014 році приєдналася Україна, та безпосередньо ВГО «Громадська Палата України» увійшла до національного комітету національного руху «Проти ненависті».

Як розпізнавати мову ворожнечі, протидіяти їй та чому важливо не поширювати як в побуті, так і у ЗМІ  - про це говорили на тренінгу. Більш детально про мову ненависті у медіа розповіла журналістка Зоя Красовська, що представляє «Інститут Масової Інформації» у Дніпропетровську.  Вона використовувала матеріали і приклади ІМІ з досліджень конфліктно-чутливої мови.
“Я робила акцент на тому, що мова ворожнечі є інструметом пропаганди, вона каталізує конфлікт та може формувати чи підсилювати негативні стереотипи про дискриміновані групи. В умовах конфлікту мова ворожнечі наростає і в медіасередовищі зараз є дискусія про те, які слова варто вживати, наскільки обережними треба бути журналістам, аби сприяти примиренню, а не наростанню агресії у суспільстві у зв'язку з бойовими діями на сході України”, - розповіла Зоя (джерело - Представниця ІМІ у Дніпропетровську розповіла студенткам педколеджу про мову ворожнечі)

Наступний захід проекту  «Будьмо медіаграмотними!» - екскурсія на телевізійний канал «34 канал» для самих активних учасниць, відбудеться найблищім часом.

Інформаційна підтримка заходів була надана в рамках Проекту «Програма медіаграмотності для громадян», що виконувався за підтримки Міністерства закордонних справ та міжнародної торгівлі Канади (DFATDCanada), у партнерстві трьох організацій: Академія української преси, IREX та StopFake.

 

Тренінг на тему "Інформація і мас-медиа"

Тренінг на тему «Маніпуляція та боротьба»

Наталя Жебрик, очільниця ВГО «Громадська Палата України» у Дніпропетровській області.

Просмотров: 872 | Добавил: Eldarium | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
© 2021 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz