СВОБОДА, СПРАВЕДЛИВІСТЬ, СОЛІДАРНІСТЬ
Вівторок, 29.11.2022, 21:58
ГлавнаяРегистрацияВход Приветствую Вас Гість | RSS

Меню сайта

Допомога тут
NeedHelp ПРОФНВФ

Додайте собі!

Код:

Форма входу

Ми в соцмережах

Пошук по сайту

Главная » 2015 » Грудень » 17 » ЧИ ДОТРИМУЮТЬСЯ ПРАВА ТА СВОБОДИ ВПО В УКРАЇНІ?
15:09
ЧИ ДОТРИМУЮТЬСЯ ПРАВА ТА СВОБОДИ ВПО В УКРАЇНІ?

17 грудня 2015 року в м.Київ проходив Національний форум «Стан дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб в Україні» (підсумки 2014-2015рр.). Участь в ньому від ВГО «Громадська Палата України» прийняли голова організації Петро Петриченко, голова МО Дніпропетровської області Наталя Жебрик.

На поточний момент кількість ВПО з Донецької та Луганської області, а також АР Крим вже перевищила 1,5 млн.осіб. Міграційні хвилі безпосередньо пов’язані з періодичністю та інтенсивністю бойових дій на зазначених територіях. За результатами опитувань майже 700 тис.осіб з  1,5 млн. не планують повернення через різні причини, тільки 5%(75 тис.осіб) - інтегрувались у громадські організації. Головні проблеми, з якими стикаються ВПО, - це отримання доходу, житла(стале розміщення), соціальна адаптація, медичне обслуговування в силу особливих потреб.

Західні експерти визначають, що незважаючи на великий потік ВПО на основну територію України, не має видимості осіб, що потребують допомоги. Так сталося через активну консолідацію українського суспільства, направлену на допомогу ВПО: 70% населення  - робили пожертви, 20% населення – прийняли участь в активному волонтерства. Натомість державні дії по допомозі були та залишаються кволими, не системними, безпрограмними.

На національному форумі «Стан дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб в Україні» (підсумки 2014-2015рр.) доповідачами були народні депутати, представники міністерств, активісти громадських організацій з різних міст України.

Тематика виступів учасників стосувалась наступного:

  • стан державної політики щодо забезпечення прав і свобод ВПО в Україні: нормативно-правові та організаційні аспекти;
  • стратегія розміщення та забезпечення житлом ВПО;
  • інтеграція ВПО до ринків праці, зайнятості та створення умов для розвитку підприємництва серед ВПО.

Підсумковим документом національного форуму стала Резолюція, що ухвалила рішення, пропозиції та звернення, які на думку присутніх будуть сприяти дотриманню права та свободи ВПО у Україні,  в тому числі через удосконалення українського законодавства, створення єдиної державної програми підтримки ВПО та вирішення їх актуальних проблем, інтеграції та адаптації ВПО в українському суспільстві, проведення парламентських слухань у лютому 2016 року, проведення в Україні міжнародної конференції донорів з проблем ВПО.

Цей захід організовує Громадська організація «Український захист» , він реалізується в рамках проекту Українська ініціатива зміцнення громадської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Просмотров: 964 | Добавил: Eldarium | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
© 2022 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz