СВОБОДА, СПРАВЕДЛИВІСТЬ, СОЛІДАРНІСТЬ
Saturday, 25.06.2022, 14:36
ГлавнаяРегистрацияВход Приветствую Вас Guest | RSS

Меню сайта

Допомога тут
NeedHelp ПРОФНВФ

Додайте собі!

Код:

Форма входу

Ми в соцмережах

Пошук по сайту

Главная » 2015 » May » 26 » ДОПОВІДЬ НА ЗАСІДАННІ ММКМР ПРИ ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ МІСЬКІЙ РАДІ
22:47
ДОПОВІДЬ НА ЗАСІДАННІ ММКМР ПРИ ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ МІСЬКІЙ РАДІ

26 травня 2015 року у Дніпропетровській міській раді відбулось засідання Міської Міжвідомчої Координаційно-Методичної Ради з правової освіти населення. До участі було запрошено голову Громадської палати Дніпропетровської області Наталю Жебрик, яка доповіла про реалізовані спільні заходи та надала пропозиції щодо нових.

ВГО «Громадська палата України» у Дніпропетровській області визначили пріоритетом діяльності на 2014-2015р.р. просвіту з прав людини серед молоді. З серпня 2014 року стартував Проект «За права людини», завершення якого припадає на кінець 2015р. Це перший подібний проект на Дніпропетровщині.

На даний момент можна сказати про реалізацію 40% запланованого. Вже проведені: інформаційно-просвітницька кампанія про важливість освіти в сфері прав людини, Кампанія до Всесвітнього дня безпечного інтернету «За безпечний інтернет без мови ненависті», просвітницька виставка «Кожен має право знати свої права», Кампанія «Діалоги про права людини».

У Кампанії «Діалоги про права людини», що  проводилась в період з 4 квітня по 15 травня 2015 року, прийняли участь 600 старшокласників шкіл м.Дніпропетровська та м.Перещепино Дніпропетровської області. Загалом було проведено 19 тренінгів.

Згідно результатів проведеного анкетування 90% учнів оцінили проведені заходи як «цікаві» та «дуже цікаві», 9%  – «не звичні» та «доступні», 1%  – «не цікаві». Інформацію, що отримали на тренінгу, назвали «важливою» 85% учнів, та 60% учнів позначили що «поділяться інформацією з іншими». Більше дізнатись про права людини виявили бажання 95% учнів. Майже 30 старшокласників виявили бажання долучитися до просвітницьких заходів у якості ведучих.

Приємно відзначити, що за 9 місяців реалізації Проекту «За права людини» до нього приєдналося 5 активісток -дорослих, 14 старшокласників і 22 студента. В цілому було проведено З семінара для вчителів та 28 тренінгів для учнівської молоді. Заходами Проекту охоплено близько 2000 дітей і 550 дорослих.

При плануванні та проведенні заходів для молоді ВГО «Громадська палата України» використовує сучасні інтерактивні методики, що лежать в основі неформальної освіти та допомагають навчатись новому через дії (тренінгові ігри, роботу в великих та малих групах, мозковий штурм, симуляції, соціальний театр, тощо). У тому числі практичні інструменти посібника з освіти в галузі прав людини, українське видання якого надруковане в рамках реалізації Рамкової програми співробітництва у сфері молодіжної політики на 2014-2015 рр. між Міністерством молоді та спорту України та Департаментом молоді Ради Європи.

Заходи Проекту «За Права людини» спрямовані надихнути, зацікавити і мотивувати учнівську молодь формувати власне позитивне бачення щодо прав людини в своєму безпосередньому середовищі, спонукає до вивчення історії, права, суспільствознавства, сприяє розвитку здібностей міркування, критичного мислення та дискусії.

 Тренери та активісти  ВГО «Громадська палата України»  у Дніпропетровській області постійно підвищують власний рівень знань, навичок та приймають участь у національних та міжнародних конференціях та програмах. Для поширення кращих практик співпрацюємо з громадськими організаціями інших областей та міст України що діють у напрямку правової освіти.

Пропозиції:

1. До Дня захисту дітей провести інтерактивне опитування жителів міста Дніпропетровська у публічних місцях на тему «Чи знаєш ти які права має дитина?» із залученням студентів юридичного факультету ДВНЗ «Дніпропетровського транспортно-економічного коледжу», членів ради молодих юристів. Мета: привернути увагу громадськості до важливості поваги до прав дитини,  їх знань та імплементації  у повсякденне життя; визначити рівень знань пересічних громадян міста щодо Конвенції ООН про права дитини.

Тривалість проведення – по годині кожного дня в період з 02.06 по 06.06.2015р. Кількість учасників заходу в один день – 3 особи(1 куратор-дорослий та 2 студента).

Куратори по днях: 02.06-04.06 – спеціалісти Дніпропетровського міського управляння юстиції,  05.06-06.06 – спеціалісти ВГО «Громадська палата України»  у Дніпропетровській області. 

Матеріали: облікова картка для фіксації факту залучення до відповіді громадян та їх відповідей, картки з переліком прав дитини, фотоапарат, розклад із зазначенням місць проведення та учасників, бейджи.

2. В період літніх канікул провести два інтерактивних 5 денних (15ти годинних) курса «Майстерня Активного Громадянства» для учнів старших класів.

Започатковуючи цей курс ВГО «Громадська палата України»  у Дніпропетровській області виходить з розуміння того, що підготовка молодого покоління до активного громадського життя є одним із завдань Державного стандарту загальної середньої освіти, та формальна й неформальна освіта є взаємодоповнюючими елементами постійного процесу навчання.

 «Майстерня Активного Громадянства "- це курс неформальної громадської освіти молоді та підтримки її громадських, соціальних та культурних ініціатив в Дніпропетровську та Дніпропетровської області.

Мета: створення спільноти відповідальних і активних молодих громадян, які розуміють систему державотворення, цінують права людини, вміють користуватися інструментами громадянської дії, які люблять свою країну і сприяють її розвитку. 

Завдання: підготувати сучасну молодь до життя у відкритому європейському суспільстві, познайомити з інструментами соціальної активності, навчити громадянської компетентності, надати можливості для усвідомлення своєї ролі у житті і впевненості в тому, що вона може позитивно впливати на зміни в соціумі.

 

Програма модулів використовує інструменти неформальної освіти спрямовані на розвиток цілого ряду навичок та компетенцій поза базовою освітою: тренінгові ігри, роботу в великих та малих групах, мозковий штурм, симуляції, соціальний театр, тощо.

 

Період проведення: липень 2015р. (20.07 – 01.08. орієнтовно). Місце: Центральна міська бібліотека. До проведення будуть залученні тренера ВГО «Громадська палата України»  у Дніпропетровській області. 

 

Відповідальна особа по заходах від ВГО «Громадська палата України»  у Дніпропетровській області  - голова Жебрик Наталя Петрівна.

Доповідь голови ВГО «Громадська палата України»

у Дніпропетровській області Н.П.Жебрик

26.05.2015 р.

Просмотров: 1021 | Добавил: Eldarium | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
© 2022 Free website builderuCoz