СВОБОДА, СПРАВЕДЛИВІСТЬ, СОЛІДАРНІСТЬ
Середа, 08.12.2021, 09:10
ГлавнаяРегистрацияВход Приветствую Вас Гість | RSS

Меню сайта

Допомога тут
NeedHelp ПРОФНВФ

Додайте собі!

Код:

Форма входу

Ми в соцмережах

Пошук по сайту

Главная » 2018 » Червень » 17 » ДРУГИЙ ТРЕНІНГ CISEP З ПРОЕКТНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ПРОЙШОВ У ДНІПРІ
16:01
ДРУГИЙ ТРЕНІНГ CISEP З ПРОЕКТНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ПРОЙШОВ У ДНІПРІ

У наших випускників CISEP є багато проектних ідей, мета яких наблизити Україну до ЄС. Вони стосуються спільного управління, охорони здоров'я, ІКТ та культурного надбання. Тим не менш, класної ідеї не достатньо. В кінці кінців, для реалізації кожного проекту потрібні ресурси та адміністративний потенціал. Саме тому Інститут європейських політик в даний час проводить навчання 20 випускників CiSEP за темою «Управління проектним циклом ЄС» (EU PCM).

Наш другий семінар пройшов з 23 по 25 травня 2018 року в місті Дніпро. Під час цих повністю заповнених навчанням днів ми працювали над зразковим «Call for Application». У численних групових навчаннях і тренуваннях ми концентрувались на двох однакових важливих темах: Матриця логістичної структури та Бюджет проекту. Ряд практичних вправ дуже добре ілюстрували те, що коли справа доходить до ЄС ПКМ – дявол знаходиться в деталях. Це стало особливо зрозумілим на нашій сесії по українським фінансовим положенням у порівнянні з вимогами ЄС. Тут ми проробили наш шлях через цифри і цифри, спільно переглядаючи детальний бюджет на помилки та пропонуючи виправлення.

Семинар проходил в рамках нашої програми CiSEP «Тренінг для тренерів з управління проектами ЄС». Наступна зустріч нашої групи відбудеться 18 - 20 червня.

 

Міф: Угода про асоціацію змушує Україну дозволити одностатеві шлюби.»

Група: Харченко Іван та Руда Дар’я.

Стан проблеми

Точних цифр стосовно ЛГБТ на Україні не існує. За різними джерелами, на Україні нараховується від 250 тис. до 1,2 млн. ЛГБТ.

http://t-o.org.ua/news/infografika-pro-lgbt/

За оцінками західних дослідників, кількість людей, які мали одностатеві стосунки варіюється в Україні від 2 до 10% (для порівняння: The Gallup Organization в 2012 провів дослідження в США, під час якого 3,4% американців віднесли себе до ЛГБТ-співтовариства).

Об’єднана програма ООН з ВІЛ/СНІДу рекомендувала для країн Східної Європи визначати чисельність чоловіків, які мають секс із чоловіками, в діапазоні від 2 до 5% від населення країни.

Для України характерна висока ступінь гомофобності. В 2015 році Україна посіла 44 місце з 49 за ступенем захисту прав ЛГБТ-співтовариства (за даними дослідження, рівень захисту складає 13,3%). Гірше України – Монако (10,8%), Туреччина (8,75%), Вірменія (7,2%), Росія (6,55%), Азербайджан (4,85%).

72% громадян України негативно ставляться до представників сексуальних меншин. 63% погоджуються з тим, що ЛГБТ – це «емоційно і психічно хворі люди».

Така гомофобність українського суспільства пов’язана, по-перше, з традиційно патріархальними поглядами, що були підсилені впливом держави в період диктатури комуністичної партії (СРСР) та, по-друге, яскраво вираженим негативним відношенням церкви.

https://www.lgbt.org.ua/news/show_4509/

Так, Патріарх Філарет УПЦ КП, звернувся до ВРУ з проханням: «… обережно віднестись до цих поправок (ЛГБТ), щоб вони не визивали хвилі обурення в суспільстві». В своєму виступі від 9.06.2017 р. в Волинській Єпархії заявив «що українська церква проти одностатевих шлюбів, бо це забороняє Господь». Проте Філарет говорить, що прирівнювати ЄС з ЛГБТ - спекуляція. «Кожна країна вправі вибирати свій шлях, нас ніхто не змушує цього робити». (https://www.lgbt.org.ua/ru/news/show_1521/)

Ще більш категоричне ставлення до ЛГБТ-співтовариства висловлює керівник УПЦ МП Митрополит Онуфрій. В своєму зверненні з приводу «Маршу рівності», що відбувся в Києві в червні 2017 р., він закликає «до підсиленої молитви, аби цей гріховний задум не осквернив нашу землю та не став причиною прояву великого гніву Божого…» «праведний суд відбудеться не лише над тими, хто вчиняє гріх плотської нечистоти, але і особливо над тими, хто спонукає до цього інших». (http://www.religion.in.ua/news/vazhlivo/36750-mitropolit-onufrij-zaklikaye-boga-i-kiyivsku-vladu-ne-dopustiti-shestya-lgbt-spilnoti.html)

Представники католицької церкви також обережно або навіть критично висловлюються про вирішення проблем різноманітності в Україні: «Якщо держава дозволить марші ЛГБТ, в ім'я демократії, свободи, прав людини, то особи, які служать лукавому, а їх немало, можуть зашкодити іншим, не тільки нашій країні, всьому світу!» (http://catholicnews.org.ua/marshi-lgbt-mozhut-znishchiti-ukrayinu-ya-b-ne-hotiv-shchob-mi-prodali-ukrayinu-za-bezviz-vladika ).

Юридичне обґрунтування

Захист прав ЛГБТ слід розглядати в контексті загальнолюдських прав, протидію дискримінації, що знайшли своє відображення в низці міжнародних актів.

Цінності та пріоритети Європейського Союзу знайшли своє віддзеркалення як в Преамбулі Угоди про асоціацію так і в Статті 2 та 4.

Стаття 2 «Угоди про асоціацію….» посилається на:

 1. Загальна Декларація прав людини ООН 1948 р.
 2. Конвенція Ради Європи про захист прав людини і основоположних свобод 1950 р.
 3. Гельсінський акт Наради з безпеки та співробітництва в Європі 1975 р.
 4. Паризька хартія для Нової Європи 1990 р.

Таким чином, Угода про асоціацію не створює нових вимог для України, а лише підкреслює ті зобов’язання, які взяла на себе Україна в раніше підписаних угодах й закріплює права людини і основоположні свободи, недискримінацію осіб, які належать до меншин, повазі до різноманітності, людської гідності (преамбула угоди).

Розділ 2 Угоди, Стаття 4 «Цілі політичного діалогу», пункт 2, підпункт Е зазначає, що цілями політичного діалогу є «зміцнення поваги до демократичних принципів, верховенства права та доброго врядування, прав людини та основоположних свобод, у тому числі прав осіб, які належать до національних меншин, недискримінації осіб, які належать до меншин, і поваги до різноманітності…».

Стаття 3 Конституції України визначає:

«Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави».

Конституція України в Ст.24 гарантує громадянам рівні конституційні права і свободи та забороняє дискримінацію чи привілеї за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

Проте, ст.51 Конституції України зазначає, що «шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка», тож Конституція України не передбачає реєстрацію одностатевих шлюбів.

В 2010 р. Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила два документа стосовно дискримінації за ознакою СОГІ: Резолюція 1728 та Рекомендації 1915. Обидва документи підкреслюють необхідність застосування ключового принципу, за якими права людини є універсальними та належать всім людям рівною мірою, засвідчують існування дискримінації стосовно ЛГБТ-осіб на підставі їх сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності, визначають необхідність спеціальних дій із забезпечення всеосяжного дотримання прав людини стосовно ЛГБТ-осіб та окреслюють заходи, які вимагаються від урядів держав-членів Ради Європи. Україна підтримала ці акти.

http://t-o.org.ua/news/infografika-pro-lgbt/

Проте, імплементація європейських правозахисних документів на національному рівні проводиться досить повільно. В 2012 р. було внесено ряд законопроектів до ВРУ «Про засади запобігання та протидії дискримінації» від 3.09.2012, проте, цей законопроект навіть не дійшов до розгляду у Верховній Раді.

На сьогоднішній день можна визначити 10 основних позицій, що є дискримінаційними відносно ЛГБТ в національному законодавстві України:

http://ibigdan.livejournal.com/20511293.html?page=2

Загальний висновок

Таким чином, повага до різноманітності, захист основоположних прав людини, недискримінація відповідають як основним цінностям та принципам Європейського Союзу, так і основним принципам і цінностям, закріпленим в Конституції України і в міжнародних актах, до яких приєдналася Україна.

Угода про Асоціацію лише закріплює взяті Україною на себе обов’язки, і ніяких нових зобов’язань в контексті ЛГБТ не вводить.

В Угоді про Асоціацію немає нічого, що змушує Україну ухвалити норми, пов'язані з одностатевими шлюбами.

Цей міф видається ще більш беззмістовним, якщо ознайомитися із ситуацією в ЄС: одностатеві шлюби не входять до вимог членства в ЄС чи його законодавства, адже ця сфера є питанням національного законодавства. Фактично, лише меншість країн Євросоюзу дозволяють одностатеві шлюби.

Країни-члени ЄС дуже різняться за своїми поглядами на одностатеві шлюби: хоча вони дозволені в деяких країнах, однак залишаються невизнаними в багатьох інших (на Кіпрі, в Естонії, Греції, на Мальті, в Румунії, Словаччині) та навіть, як і в Україні, заборонені конституцією (у Болгарії, Хорватії, Угорщині, Латвії, Польщі).

Спеціальні (тематичні) джерела

 1. https://www.ilga-europe.org/
 2. https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B0_%D0%9B%D0%93%D0%91%D0%A2_%D0%B2_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%96
 3. https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%93%D0%91%D0%A2
 4. https://www.obozrevatel.com/ukr/life/people/27319-ukrainski-natsionalisti-povtoryuyut-tezi-kremlya-organizator-kiivprajd.htm
 5. http://24tv.ua/top_12_nayvidomishih_lgbt_par_n830655
 6. http://gay.org.ua/blog/category/info-resursnij-center/
 7. https://www.lgbt.org.ua/news/show_4509/
 8. https://ua.boell.org/uk/2013/12/30/lgbt-simyi-v-ukrayini-socialni-praktiki-ta-zakonodavche-regulyuvannya
 9. http://catholicnews.org.ua/marshi-lgbt-mozhut-znishchiti-ukrayinu-ya-b-ne-hotiv-shchob-mi-prodali-ukrayinu-za-bezviz-vladika
 10. http://upogau.org/ru/inform/ournews/ournews_910.html
 11. https://focus.ua/country/350230/
 12. http://ibigdan.livejournal.com/20511293.html?page=2
 13. https://humanrights.org.ua/ru/material/deputat_parasjuk_rozgljadaje_gejiv_jak_zagrozu_khristijanstvu
 14. http://t-o.org.ua/news/infografika-pro-lgbt/
 15. https://www.lgbt.org.ua/materials/show_3553/
 16. http://eeas.europa.eu/archives/delegations/ukraine/documents/myths_aa_uk.pdf
 17. http://stop-hate.in.ua/lgbt/
 18. http://espreso.tv/article/2017/06/17/lgbt
 19. http://uaforeignaffairs.com/ua/ekspertna-dumka/view/article/desjat-mifiv-pro-ugodu-pro-asociaciju-ukrajina/

Загальні джерела

 1. http://www.eu-ua.org/
 2. http://cisep.eu/
 3. http://association4u.com.ua/index.php/uk/2-uncategorised/151-actual-challenges-of-the-association-agreement-implementation-how-should-response-ukraine
 4. http://me.gov.ua/Documents/List?lang=uk-UA&id=c6f1c10b-791e-4067-8580-09e2f2739f8e&tag=ZonaVilnoiTorgivliMizhUkrainoiuTas
 5. http://me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&id=b142801e-b932-4207-aea9-df3728dad379&title=FaqZPitanFunktsionuvanniaVilnoiTorgivliMizhUkrainoiuTas
 6. http://www.pravda.com.ua/articles/2013/01/9/6981110/
 7. https://www.volynnews.com/news/analytics/uhoda-pro-asotsiatsiiu-z-yes-mify-ta-novi-mozhlyvosti-dlia-ukrayiny/
 8. http://24tv.ua/naykrashha_dopomoga_zahodu_yak_ugoda_pro_asotsiatsiyu_z_yes_vplivaye_na_ekonomiku_ukrayini_n835649
 9. https://tsn.ua/politika/scho-dast-pidpisannya-ugodi-pro-asociaciyu-ukrayini-z-yevrosoyuzom-356568.html
 10. http://eeas.europa.eu/archives/delegations/ukraine/eu_ukraine/association_agreement/index_uk.htm
 11. http://www.dkrp.gov.ua/info/2257.htm

 

Дивіться також:

ЗАКІНЧИЛОСЯ НАВЧАННЯ У ГРОМАДЯНСЬКІЙ ШКОЛІ ДІЄВИХ ПРАКТИХ ЄС CISEP РІВЕНЬ А

В ОДНОЙ ЗОНЕ С ЕС

ВІД МІФІВ ДО ФАКТІВ: НАВЧАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДИ ПРО УГОДУ ПРО АСОЦІАЦІЮ З ЄС

ГРОМАДСЬКА ШКОЛА ДІЄВИХ ПРАКТИК ЄС (CISEP) ІНФОРМУЄ

ВІДКРИТО КОНКУРС ЗАЯВОК НА УЧАСТЬ: Громадська Школа Дієвих Практик ЄС (CiSEP)

Просмотров: 584 | Добавил: Eldarium | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
© 2021 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz