СВОБОДА, СПРАВЕДЛИВІСТЬ, СОЛІДАРНІСТЬ
Tuesday, 17.05.2022, 03:37
ГлавнаяРегистрацияВход Приветствую Вас Guest | RSS

Меню сайта

Допомога тут
NeedHelp ПРОФНВФ

Додайте собі!

Код:

Форма входу

Ми в соцмережах

Пошук по сайту

Главная » 2016 » December » 11 » ЕКСКЛЮЗИВНИЙ ПОКАЗ У КІНОКЛУБІ DOCUDAYS UA "ПОТЕНЦІАЛ"
23:22
ЕКСКЛЮЗИВНИЙ ПОКАЗ У КІНОКЛУБІ DOCUDAYS UA "ПОТЕНЦІАЛ"

7 грудня 2016 року у Кіноклубі DOCUDAYS UA "Потенціал" відбувся перегляд документальних фільмів «Моріом» режисерів Франчески Скалісі і Марка Олекси та «Інтерсекція» Дмитра Сухолиткого-Собчука. Фільми були надані для показу в рамках Мандрівного фестивалю DOCUDAYS UA. Зустріч у кіноклубі припала на період 16 днів проти гендерного насилля, тож перегляд та дискусія відбулись «крізь гендерні окуляри».

Гостями клубу були 26 студенток та викладачка Дніпропетровського педагогічного коледжу при ДНУ ім О.Гончара.

Переглядаючи фільм «Моріом», глядачі співчували головній героїні, її батькам, дивувались низькому рівню життя в Бангладеш, порівнювали з життям в Україні. На питання «про що цей фільм для вас?» дівчата відповіли: «про позбавлення волі, біль і сум», «про проблеми між батьками та дітьми», «про позбалення батьківської турботи», «про змущання над дитиною та відсутність батьківської турботи», «про неповажне ставлення дівчини до своїх батьків». «Дуже дивно, що у 21 столітті у деяких країнах відбуваються такі жорстокі відносини» - заключила одна з глядачок.

На думку студенток, важкий психичний стан дівчини та асоціальна поведінка, що стали наслідком сексуального злочину, – велика проблема для не тільки для цієї окремої родини, країни Бангладеш. Проблема сексуального насилля поширена ї в інших країнах, хоча чим вище рівень життя, тим рідше подібні випадки. Особливо глядачок обурило, що було порушено ряд прав дитини та, напревеликий жаль, злочинців не було покарано. В дискусії ми дійшли згоди, що як би дівчина отримала вчасну медичну та психологічну допомогу, вона б почувалася краще.

Дискусія після фільму «Інтерсекція» розпочалась з відгука «фільм ні про що». Та згадуючи кадр за кадром, з’ясували, що фільм про перетин не тільки дорожніх шляхів, а й культур – европейської та ромської, про відлюднене життя громади та низький рівень культури і освіти мешканців, про насилля щодо жінок, про відокремленність жінок і чоловіків у роботі та відпочинку, розподіленність їх ролей, про буденність та звичайне життя простих людей. Спостерегаючи за героями фільму, ми мали можливість краще зрозуміти їх життя. Та, порівнявши із своїм, деякі дівчата підсумували, що «ми живемо краще, треба цінувати своє життя».

Обговорюючі режисерські прийоми, глядачки особливо підкреслили, що фільм «Інтерсекція» наповненний звуками, голосами, тоб то життям. Напротивагу у фільмі «Моріом» панує тиша та чутні тільки голоси головних героїв, що підкреслює завмерле життя та показує ізоляцію родини в їх біді.

Не можна миритися із будь-яким видом насилля у своєму житті, треба звертатись за допомогою до професіоналів, родини, друзів – на такому висновку завершилась дискусія у кіноклубі.

Наостанок зустрічі, активістки Громадської палати Дніпропетровської області привітали студенток із наближаючими святами і подарували святкових анлелочків. Та домовились зустрітись у січні 2017 року!

Нагадаємо, що Кіноклуб DOCUDAYS UA "Потенціал" має локацію у Соціокультурному центрі Центральної міської бібліотеки та діє з організаційної підтримки ВГО «Громадська Палата України» у Дніпропетровській області. Зустрічі проводяться за розкладом один рази на місяць. Вхід безкоштовний. Модераторка кіноклубу - Наталя Жебрик, 096-829-3900.

Більше інформації на https://vk.com/prof_nvf_rozvytok

Просмотров: 759 | Добавил: Eldarium | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
© 2022 Free website builderuCoz