СВОБОДА, СПРАВЕДЛИВІСТЬ, СОЛІДАРНІСТЬ
Saturday, 25.06.2022, 13:30
ГлавнаяРегистрацияВход Приветствую Вас Guest | RSS

Меню сайта

Допомога тут
NeedHelp ПРОФНВФ

Додайте собі!

Код:

Форма входу

Ми в соцмережах

Пошук по сайту

Главная » 2012 » October » 8 » ГРОМАДСЬКА РАДА — ПРОВЛАДНА ФОРМАЛЬНІСТЬ ЧИ ДІЄВИЙ ОРГАН?
19:14
ГРОМАДСЬКА РАДА — ПРОВЛАДНА ФОРМАЛЬНІСТЬ ЧИ ДІЄВИЙ ОРГАН?

Повноцінний розвиток економіки в інтересах людей може існувати тільки за умови активної позиції громадянського суспільства, усвідомлення кожним важливості свого посильного внеску в спільну справу.

Створення Громадських рад при Міністерствах та відомствах в Україні – це, з одного боку, можливість акумулювати потенціал активних громадян на благо суспільства, а з другого – продемонструвати публічну відповідальність влади за свої дії.

Громадські ради існують у нашій країні з 2004 року і пройшли тернистий шлях від «комунікативно-експертних майданчиків», створених самою владою для ведення діалогу з громадянським суспільством, до «виборних колегіальних органів». Сьогодні громадським радам, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 р. № 996 "Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики”, надані широкі повноваження, які передбачають для них можливість:

- подавати органу, при якому вони утворені, обов'язкові для розгляду пропозиції щодо підготовки проектів нормативно-правових актів з питань формування та реалізації державної політики у відповідній сфері, удосконалення роботи органу;

- проводити громадську, у тому числі антикорупційну, експертизу проектів нормативно-правових актів;

- здійснювати громадський контроль за врахуванням органом пропозицій і зауважень громадськості, дотриманням нормативно-правових актів, спрямованих на запобігання та протидію корупції;

- збирати, узагальнювати та подавати органу, при якому вона утворена, пропозиції громадських організацій, які мають важливе суспільне значення;

- організовувати публічні заходи для обговорення актуальних питань розвитку галузі чи адміністративно-територіальної одиниці.

З моменту виходу Постанови № 996 були сформовані та працюють Громадські ради при Міністерстві юстиції України, при Головному управлінні Міністерства внутрішніх справ України, при Державній податковій службі України, при Пенсійному фонді України та інші. Досвід роботи рад вказує на те, що від активності, ініціативності, від професіоналізму її учасників та від вміння консолідуватись залежить дієвість рад.

Згідно з Наказом № 597 від 24.09.2012 Міністерства соцполітики про затвердження складу Громадської ради при Мінсоцполітики України на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996 "Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики” та з метою організації і проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної соціальної політики затверджено склад Громадської ради. До складу Ради увійшли представники майже 100 інститутів громадянського суспільства, більшість з яких це представники громадських організацій, а також благодійних організацій та профспілок.

В перелік питань, що входять до компетенції Громадська рада при Міністерстві праці та соціальної політики України, включені: питання формування та реалізації державної політики у сфері зайнятості та трудової міграції, соціального захисту населення, загальнообов'язкового державного соціального страхування, соціально-трудових відносин та здійснення нагляду за додержанням законодавства про працю, оплати, нормування та стимулювання праці, професійної класифікації робіт і професій, умов праці, пенсійного забезпечення, соціального обслуговування населення, колективно-договірного регулювання соціально-економічних інтересів працівників і роботодавців, розвитку соціального діалогу та інших питань, що належать до компетенції Міністерства праці та соціальної політики України(згідно з Положенням про Громадську раду при Міністерстві праці та соціальної політики України, затвердженим Наказом №388 19.10.2009 г.).

Сподіваємось, що обрані до складу ради представники будуть активно відстоювати інтереси громадян, проявлятимуть себе як компетентні, зацікавленні учасники діалогу з владою та зможуть вплинути на хід соціально-економічних реформ , які впроваджує Міністерство соціальної політики України. Так само сподіваємось, що влада з відповідальністю підключиться до діалогу з представниками громадськості та публічно проявить свою небайдужість до думки суспільства.

Просмотров: 941 | Добавил: Eldarium | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
© 2022 Free website builderuCoz