СВОБОДА, СПРАВЕДЛИВІСТЬ, СОЛІДАРНІСТЬ
Субота, 04.12.2021, 01:12
ГлавнаяРегистрацияВход Приветствую Вас Гість | RSS

Меню сайта

Допомога тут
NeedHelp ПРОФНВФ

Додайте собі!

Код:

Форма входу

Ми в соцмережах

Пошук по сайту

Главная » 2017 » Грудень » 10 » КІНОМАРАФОН ДОКУМЕНТАЛЬНИХ ФІЛЬМІВ У ДНІПРІ
20:19
КІНОМАРАФОН ДОКУМЕНТАЛЬНИХ ФІЛЬМІВ У ДНІПРІ

8 грудня 2017 року у місті Дніпро в рамках XIV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DOCUDAYS UA відбувся кіномарафон документальних фільмів. Одна по одній пройшли дві кінозустрічі: перша у молодіжному середовищі ГО «Молодіжна громадська організація «Арт-МОСТ», друга - в просторі «Книгарні-Є» для дніпрян та гостей міста, що стало результатом спільною інніціативи ГО «Громадська Палата України» та ГО «Гендерний клуб Дніпро». Ведуча зустрічей– Наталя Жебрик, модераторка кіноклубу медіа просвіти з прав людини DOCUDAYS UA "Потенціал" м.Дніпро.

Зустрічі розпочались із знайомства з Міжнародним кінофестивалем про права людини DOCUDAYS UA, Мандрівним фестивалем, з їх цілями та заходами. Обговорили, як через мистецтво можливо підіймати складні життеві питання, говорити про права людини та людську гідність як головну цінність, сприяти особистим роздумам і висновкам, розвитку критичного мислення.

На першій кінозустрічі для перегляду з молоддю були обрані фільми «Щоденник» Олександри Чупріної та «Між іншим» Юлії Аппен, Микити Лиськова , Олександри Васиної, Наталки Целюби. Фільми ще під час перегляду визвали посмішки та веселі коментарі, тож сміливо можна сказати, що фільми дуже сподобались позитивом, оригінальністтю та динамічністтю за рахунок анімації. Ось кілька коментарів про фільм «Щоденник» та його героїв:

«Він(Денис) дуже розумний. Я не була такою у чотирнадцять. Він ерудований, творчий, багато розмірковує. У нього класні друзі. Здорово, що вони спільно діють, наприклад театр до ладу приводять. Ми теж волонтерили з друзями.»

«Він не схожий на нас. Хоча… Щось є, наприклад,  я теж багато грала для зняття стресу. Потім пройшло. А ще творчість дуже допомагала мені, як і Денису.»

«Взагалі мені здається, він гарно тримається, хоча має різні проблеми. Наприклад, коли вчителька померла. Він не здається і у відносинах з дівчиною. Я візму собі його слова, як «мотиватор»: « Я не отступлю. Сегодня это был провал. Все планы печально оборвались. Но я не собираюсь отступать. Надо двигаться вперед. Надо  придумывать что-то ещё. Я буду продумывать план за планом. День за днем. Пока не выскажу всё, что хотел высказать. Это будет борьба за свое право голоса.»

До речі, всі присутні отримали на згадку «мотиватори від  Дениса» на різнокольорових папірцях.

Ось деякі коментарі глядачів про фільм «Між іншим» та його героїв:

«Це так незвично - не бачити героїв на екрані, а тільки слухати їх голоси. Намагаєшся їх уявити. А на екрані бачиш світ їх очима. Шкода, що вони жили в таких поганих умовах, що нічого не змінилось з часом. Але це так сміливо – поїхати в іншу країну, шукати себе, знаходити нових друзів. Друзі дуже важливо. Може важливіше, ніж дім.»

«Це тільки на перший погляд фільм легкий. Він глибокий. Спливають спогади про знайомих, що вирішили поїхати, та їх досвід, роздуми про власні думки про можливий переїзд. «Там» не легше, ми чужі, а «тут» ми вдома. А якщо щось не подобається, то в наших силах домівку зробити краще.»

Наостанок зустрічі ми говорили про права дітей, Конвенцію ООН про права дитини, дотримання прав дітей в Україні. Кожна_ий участниця_к створили власний «Мобіль прав», в який ввійшли найважливіші для них права, без яких їх життя та розвиток були б неможливими.

На другій кінозустрічі для дорослих глядачів у форматі «нон-стоп» глядачам були запропоновані п’ять короткометражних фільмів: «Intro» Юлії Панасенко, «Між іншим» Юлії Аппен, Микити Лиськова , Олександри Васиної, Наталки Целюби, «Історія зимового саду» Семена Мозгового, «Домашні ігри» Аліси Коваленко, «У пошуках кращої долі» Ганни Фішер.

Після перегляду відбулась дискуссія. Глядачам фільми дуже сподобались: і зміст, і режисерські прийоми. Вони відзначили, що фільми визвали різні відчуття. Наприклад, «Intro» для більшості здався важким, песимістичним, затягнутим. Але історія головної героїні визвала співчуття. «Між іншим» та «Домашні ігри» навпаки – отпимістичні, жваві, хоча долі героїнь складні та підштовхують до роздумів про дім та сім’ю, важливість вибору та відповідальність. Стосовно «Історія зимового саду» та «У пошуках кращої долі» думки глядачів розділились: для одних це сумні історії, де немає перспективи, для інших – особливі історії людей, що не здаються.

Одна з відвідувачок кінозустрічі поділилась, що нещодавно була на екскурсії по теріторії  ВДНГ та відвідала Зимовий сад. І хоча він не в ідеальному стані, вона на власні очі пересвідчилась, як багато зусіль та турботи вкладено у збереження та підтримку цього особливого місця. Безумовно за цим стоїть відданість його працівників.

Наша друга кінозустріч вийшла за визначені часові рамки, тому що було велике бажання поспілкуватись ще. Та ще раз зустрітися для перегляду найкращіх документальних фільмів українських режисерів.

Просмотров: 691 | Добавил: Eldarium | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
© 2021 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz