СВОБОДА, СПРАВЕДЛИВІСТЬ, СОЛІДАРНІСТЬ
Субота, 04.12.2021, 01:45
ГлавнаяРегистрацияВход Приветствую Вас Гість | RSS

Меню сайта

Допомога тут
NeedHelp ПРОФНВФ

Додайте собі!

Код:

Форма входу

Ми в соцмережах

Пошук по сайту

Главная » 2016 » Травень » 7 » ПРО ПРАВА ДИТИНИ ТА ПОТЯГ ДО МРІЇ У КІНОКЛУБІ DOCUDAYS UA "ПОТЕНЦІАЛ" М.ДНІПРОПЕТРОВСЬК
22:53
ПРО ПРАВА ДИТИНИ ТА ПОТЯГ ДО МРІЇ У КІНОКЛУБІ DOCUDAYS UA "ПОТЕНЦІАЛ" М.ДНІПРОПЕТРОВСЬК

5 травня 2016 року у Кіноклубі DOCUDAYS UA "Потенціал" 26 старшокласників переглядали документальний фільм "Абетка" естонської режисерки Мадлі Ляене та дискутували про права дитини.

Зустріч у кіноклубі розпочали з огляду Конвенції ООН з прав дитини. З усього переліку прав, школярів особливо здивували та зацікавили три:

  • Право на захист від незаконного зловживання наркотичними засобами, психотропними речовинами, від усіх форм сексуальної експлуатації та сексуальних розбещень;
  • Свобода думки, совісті, релігії;
  • Право на прізвище та ім’я.

Як кожен/кожна з нас розуміє ці права? В чому їх важливість для дитини? Як держава забезпечує захист цих прав? Чи однакові права у дітей різних країн світу? Навколо цих, та не тільки, питань велась дискусія у колі.

Серед прав дитини є  право на освіту. Обговорюючи його, старшокласники переглядали світлини школярів із різних країн та намагалися вгадати, який клас звідки. Виявилось, що завдання-гра було складним: з 12 країн тільки 3 було вгадано майже відразу. Чому так? Через наші стереотипні уявлення та малу обізнаність про школи в інших країнах – такий висновок зробили старшокласники.

Особливим відкриттям про життя та навчання у Ліберії стала для гостей кіноклубу історія головної героїні документального фільму "Абетка" естонської режисерки Мадлі Ляене.

Ось такі яскраві моменти з фільму вразили глядачів: «як це - не знати свій вік?», «здається, все погано в житті, а вони танцюють, грають в футбол, тож життя продовжується», «хоча погані умови життя, та в них є школа і вчитель», «це так зворушливо – мати та дочка проводять час разом, навчаються разом», «дівчина на чужині, та річка нагадує їй рідний край», «Вале має велику мрію, для наближення якої навчається, але вочевидь здійснення дуже примарне», «у Вале тяжке життя, і вона майже дитина, але вона старається бути гарною матір’ю».

Фільм сподобався, вразив, навіяв роздуми про важливість цінувати те, що маєш.

Нагадаємо, що Кіноклуб DOCUDAYS UA "Потенціал" має локацію у Соціокультурному центрі Центральної міської бібліотеки та діє за тренерської підтримки ВГО «Громадська Палата України» у Дніпропетровській області. Зустрічі проводяться за розкладом два рази на місяць. Вхід безкоштовний.

Більше інформації на https://vk.com/prof_nvf_rozvytok

 

Просмотров: 845 | Добавил: Eldarium | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
© 2021 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz