СВОБОДА, СПРАВЕДЛИВІСТЬ, СОЛІДАРНІСТЬ
Saturday, 25.06.2022, 14:11
ГлавнаяРегистрацияВход Приветствую Вас Guest | RSS

Меню сайта

Допомога тут
NeedHelp ПРОФНВФ

Додайте собі!

Код:

Форма входу

Ми в соцмережах

Пошук по сайту

Главная » 2014 » February » 6 » «РУХ ПРОТИ НЕНАВИСТІ» («NO HATE SPEECH MOVEMENT»)
01:08
«РУХ ПРОТИ НЕНАВИСТІ» («NO HATE SPEECH MOVEMENT»)

В Україні набирає обертів загальноєвропейська кампанії «Рух проти ненависті» («No Hate Speech Movement»). ВГО «Громадська палата України» в рамках роботи Всеукрїнської програми профпідтримки та розвитку "Потенціал" приєдналась до кампанії та увійшла до складу Національного комітету.

Підтримка національної кампанії «Рух проти ненависті» в Україні є одним із завдань  Плану дій для України «Партнерство заради реформ», підписаного у 2011 році між Радою Європи та урядом України. Кампанія в Україні проходить з-за підтримки: Міністерства молоді та спорту України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства освіти та науки України, Міністерства культури України, Секретаріату уповноваженого України з прав людини.

Національна кампанія Рух "Проти ненависті" в Україні - це молодіжний рух за права людини в Інтернеті, за повагу один до одного, за різноманітність думок, поглядів, суджень, цілей. Кампанія створена з метою протидії проявам расизму і дискримінації (зокрема розпалювання ненависті) в Інтернет-мережі шляхом надання молоді знань і навичок, необхідних для виявлення та протидії порушенням прав людини.

Підлітки та молодь є найбільш активними користувачами мережі Інтернет, а значить саме вони є найбільш вразливою соціальною групою, яка потребує допомоги та захисту від мови ненависті, мови ворожнечі.  Прояви ксенофобії, дискримінації  за будь якою ознакою, кіберзнущаннь, кіберненависті, булінгу  та інші в Інтернеті руйнують особистість та ідентичність молодої людини, наносять емоційну та психологічну шкоду, а в крайніх випадках можуть стати причиною самогубства.

Актуальність теми полягає в тому, що молодь – це майбутнє країни, тому важливо проявити турботу про їх психічне та фізичне здоров`я, надати інформаційну, організаційну, правову допомогу тощо.

Сьогодні активну участь в кампанії «Рух проти ненависті» приймають насамперед  громадські організації що діють у сфері прав людини, молодіжні та студентські рухи, а також блоггери, он-лайн активісти, молоді журналісти. 

До заходів Руху добровільно мають змогу приєднатися усі небайдужі громадяни та громадські об`єднання України. Насамперед, важливо бути обізнаним в розпізнанні мови ворожнечі в інформації, що розповсюджується в мережі Інтернет, та бути зацікавленим поділитись цією інформацією з іншими. Наразі триває розробка Інтернет-ресурсу кампанії, буде сформовано календар всеукраїнських та регіональних заходів кампанії, визначена методична та нормативна база.  В рамках кампанії передбачаються заходи он-лайн( в мережі Інтернет) та  офф-лайн(семінари, тренінги, уроки, флеш-моби, тощо).

У рамках програми Ради Європи «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні», за сприяння Міністерства молоді та спорту України, Департаменту молоді Ради Європи, а також активістів кампанії Ради Європи «Рух проти мови ненависті» здійснено переклад «Закладинок» («Bookmarks No hate speech movement») – посібника з протидії мові ненависті он-лайн через освіту з прав людини. Посібник є джерелом інформації про засади Загальноєвропейської Кампанії з протидії мові ненависті та збіркою освітніх вправ. Права людини, свобода вираження поглядів, протидія расизму й дискримінації, кіберзалякування, приватність і безпека, інтернет-грамотність, демократія – це тематики, які висвітлені в книзі. Посібник буде корисним для освітян, які працюють як у формальній, так і в неформальній сфері, хочуть розкривати поняття мови ненависті онлайн через призму прав людини. Посібник розрахований на роботу з молоддю до 18 років, але може бути адаптований і для інших вікових груп.

ЗАКЛАДИНКИ – ПОСІБНИК З ПРОТИДІЇ МОВІ НЕНАВИСТІ ОНЛАЙН ЧЕРЕЗ ОСВІТУ З ПРАВ ЛЮДИНИ :

http://youth-worker.org.ua/downloads/posibnik-z-protidiyi-movi-nenavisti-onlajn-cherez-osvitu-z-prav-lyudini/#pid=1

 

За більш детальною інформацією звертайтесь до нас!

Представниці ГО «Громадська Палата України»

Копнінська-Петриченко Юлія, програмна координаторка,

тел. +38 099 9527168, ел. адреса: public.chamber.ua@gmail.com

Жебрик Наталя, очільниця Громадської Палата Дніпропетровській обл

тел. +38 096 8293900, ел. адреса: nataliazhebryk@gmail.com

 

Офіційний сайт загальноєвропейської кампанії «No Hate Speech Movement»: http://www.nohatespeechmovement.org/

 Сторінки FB :

Проти мови ворожнечі онлайн 

http://www.facebook.com/nohatespeech.ukraine

РУХ ПРОТИ НЕНАВИСТІ

http://www.facebook.com/groups/672070812836967

 

Просмотров: 3205 | Добавил: Eldarium | Рейтинг: 4.2/4
Всего комментариев: 1
0 Spam
1 Инна   [Entry]
В интернет сети много грубости и ненависти, надо противостоять этому!

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
© 2022 Free website builderuCoz