СВОБОДА, СПРАВЕДЛИВІСТЬ, СОЛІДАРНІСТЬ
Середа, 08.12.2021, 09:15
ГлавнаяРегистрацияВход Приветствую Вас Гість | RSS

Меню сайта

Допомога тут
NeedHelp ПРОФНВФ

Додайте собі!

Код:

Форма входу

Ми в соцмережах

Пошук по сайту

Главная » 2015 » Грудень » 28 » СЕМІНАР "СУЧАСНІ ВИКЛИКИ В УКРАЇНІ ТА ПРОБЛЕМА СОЛІДАРНОСТІ В УКРАЇНСЬКОМУ СУСПІЛЬСТВІ"
15:55
СЕМІНАР "СУЧАСНІ ВИКЛИКИ В УКРАЇНІ ТА ПРОБЛЕМА СОЛІДАРНОСТІ В УКРАЇНСЬКОМУ СУСПІЛЬСТВІ"

Семінар "Сучасні виклики в Україні та проблема солідарності в українському суспільстві" за матеріалами освітньої виставки "Моє місце", що відбувся 13-14 грудня 2015р., відвідала координаторка програм ВГО «Громадська Палата України» Юлія Копнінська – Петриченко.

Вісімнадцять особистих історій, з котрими ви познайомитесь в проекті «Моє місце» - це історії різних людей, котрі були вимушені покинути свої домівки в анексованому Криму і у зоні військових дій  у Луганській та Донецькій областях і перебратися у Київ, Хмельницький, Луцьк, Миколаїв, Сєвєродонецьк.

Це історії людей, які організовували волонтерські та громадські ініціативи протягом всіх чотирьох хвиль переселення у Києві, Хмельницькому і населених пунктах прифронтової зони.

Це історія представника кримськотатарського народу, котрому було заборонено в’їзд на 5 років на територію Криму та Російської Федерації.

Представлені на виставці історії - це історії людей, яких юридична практика і статистика визначають як ВПО (внутрішньо переміщена особа).

Однак, це історії реальних людей про дружбу та підтримки, історії про сім'ї і дітей, історії про розуміння своєї ролі, ролі держави і суспільства, історії про страхи і надії, історії про втрати і нові можливості, історії про людяність - історії, в яких кожен з наших співрозмовників визначає «своє» місце.

Це зворушливі, світлі історії про людей, які пережили багато, але знайшли своє місце в інших куточках України. Можна сказати, це історії успіху, яких часом так нам усім бракує.

"Не люблю термін ВПО, мені здається, коли людину називають переселенцем, це як клеймо, бракований товар. Мені здається, переселенцям буде легше, коли їх не будуть називати так, принаймні в побуті, не в офіційних паперах, не роблячи розмежувань на "свій" і "чужий".

"Моє перше інтерв'ю відбулося з молодим чоловіком Женею. Він дуже дивувався і щиро запитував: невже моя історія може бути комусь цікава?", - пригадує організаторка виставки Ульяна Устінова.

"Нам важливо було розповісти живі історії не тільки тих, хто вимушений був покинути дім. А й історії людей, які допомагають. А ще - взаємодію дуже різних людей, які через обставини - разом, але які знаходять спільну мову", - каже інша організаторка виставки Кіра Крейдерман.

Прощаючись з Людмилою Бобковою - однією із учасницею виставки, Кіра промовила: "Дозвольте я вас міцно обійму, по-справжньому..."

Виставка «Моє місце» підготовлена співробітниками Конгресу національних громад України та Громадської Організації «Київський освітній центр «Простір толерантності».

Організовано за підтримки Посольства Нідерландів, програми МАТРА, в рамках проекту: «Зустріч на новому місці: можливості та мережа для молодих внутрішньо  переміщених осіб».

 

Джерела інфо по виставці: http://www.tolerspace.org.ua/ua/projects/myplace/

http://humanrights.org.ua/material/moje_misce_istoriji_ljudej_a_ne_vpo

 

Просмотров: 751 | Добавил: Eldarium | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
© 2021 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz