СВОБОДА, СПРАВЕДЛИВІСТЬ, СОЛІДАРНІСТЬ
Вівторок, 30.11.2021, 20:47
ГлавнаяРегистрацияВход Приветствую Вас Гість | RSS

Меню сайта

Допомога тут
NeedHelp ПРОФНВФ

Додайте собі!

Код:

Форма входу

Ми в соцмережах

Пошук по сайту

Главная » 2018 » Лютий » 20 » Що робить об’єднану територіальну громаду дружньою до молоді?
23:32
Що робить об’єднану територіальну громаду дружньою до молоді?

Як правило це результат спільних зусиль її керівництва, молодіжних лідерів та ресурсів. Виважена та прийнятна молодіжна політика конкретної об’єднаної територіальної громади в умовах  децентралізації.

Саме це сприяє молодіжним спільнотам Апостоловської міської ОТГ та Могілівської сільської ОТГ  Дніпропетровської області у побудові та проведенні молодіжної роботи в своїх громадах.  

Як саме – демонструють молодіжні лідери у відповідях на питання бліц – інтерв’ю:     

  1. Як реформа децентралізації вплинула на молодіжну роботу в ОТГ?

  2. Які Ваші основні поради для тих молодіжних активістів, що тільки починають свою роботу з молоддю?

  3. Що мотивує в роботі/діяльності особисто Вас?

Юлія Гулькова, голова Молодіжної ради Апостолівської ОТГ, ГО «Асоціація розвитку Апостолівщини», вчителька правознавства Апостолівської школи №1

  1. Взагалі зміни які принесла у міста та села децентралізація відчутні. Молодь Апостолівської ОТГ була запрошена та активно приймала участь у розробці Стратегічного плану розвитку громад.  У жовтні того року створено Молодіжну раду при міському голові. До речі в Апостоловська Молодіжна рада об’єднала різні шари молодіжних спільнот від учнівської і до 35 років. Ми співпрацюємо з відділом культури та маємо можливість проводити заходи у домі культури. Багато роботи ще по переду. То й налагодження постійних зібрань Молодіжної ради, навчання її членів інструментам місцевої демократії, започаткування молодіжних програм. Наразі є молоді люди, які вишукують можливості розвиватися саме на селі та разом з ним. З відкриттям ЦНАП молодь має можливість отримати закордонний паспорт та скористуватися програмами молодіжних обмінів, навчальних та волонтерських програм. Та привести до рідного села інший досвід та інновації. 
  2. Не боятися! Шукати підтримку у громаді та формувати спільноти однодумців. Саме так було створено ГО «Асоціація розвитку Апостолівщини». Всі члени організації спеціалізуються у різних сферах життя громади, тому разом ми маємо різносторонній погляд на її розвиток.
  3. Мій принцип «Хто як не ми» керує моєю роботою та громадською діяльністю. Якщо сісти та перекладати відповідальність на когось результату не буде. Тому йдемо і робимо самі так як ми бачимо свою громаду, молодіжну спільноту та її участь у розвитку громади.

Денис Барабаш, голова ГО «Могілівська спілка сільської молоді»

  1. Робота з молоддю на селі була мінімальна, якщо взагалі була. З початком децентралізації проявилася молодіжна робота. Розумієте Могілівська сільська громада невелика, ми об’єднали два села. Маємо дві школи.  Ми роками спостерігали як молодь з села біжить у місто. Спочатку вона там вчиться, а потім шукає можливості там у місті й лишитися. Зараз ми розпочали роботу з старшокласниками громади, проводили зустріч в школі. То маю вам сказати, що молодь проявляє інтерес до розвитку громади та безпосередньо молодіжної спільноти. Молодіжна рада у нас не створена, однак почали створюватися громадські організації та вже у лютому 2018 року радою прийнято рішення про надання нам окремого приміщення для молодіжної роботи. Ми, ГО «Могілівська спілка сільської молоді», наголошуємо на те, що молодь рушійна сила змін у громаді, залучення до села інвестицій на розвиток інфраструктури та бізнесу, що в свою чергу створює робочі місця.

  1. Шкільне навантаження ЗНО робить дещо складнішою роботу з учнівською молоддю. Але якщо їм цікаво, то вони знаходять час на все. Робота з молоддю віком 25-35 років також має свої особливості. Та всім хто починає молодіжну роботу я раджу не боятися та пробувати! Ще, ще і ще! Залучайте до села погляд на молодіжну роботу зі сторони, навчайтеся новому, шукайте однодумців в інших ОТГ.

  1. Моя громадська діяльність має потужну особисту мотивацію. Це майбутнє моїх дітей, яким зараз 7 та 4 рочки. Мне мотивує думка про те, що вони побачили плоди моєї роботи - квітуче село. А також я дуже хочу повернути молодь у село! Щоб розвиток Могілівської ОТГ сприяв поверненню молоді після навчання на розвиток та життя тут дома на рідній землі.

 

Інтерв'ю провела Юлія Копнінська-Петриченко, ГО "Громадська Палата України".

 

Просмотров: 592 | Добавил: Eldarium | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
© 2021 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz