СВОБОДА, СПРАВЕДЛИВІСТЬ, СОЛІДАРНІСТЬ
Saturday, 25.06.2022, 13:06
ГлавнаяРегистрацияВход Приветствую Вас Guest | RSS

Меню сайта

Допомога тут
NeedHelp ПРОФНВФ

Додайте собі!

Код:

Форма входу

Ми в соцмережах

Пошук по сайту

Главная » 2014 » May » 7 » УКРАЇНА ЄДИНА. СТРАНА ОДНА
12:52
УКРАЇНА ЄДИНА. СТРАНА ОДНА

Для цілісності України сьогодні важливо через спілкування людей розвіювати стереотипи та підіймати український національний дух, єднатись навколо українських цінностей, української культури.  Саме тому представники громадськості та медіа запроваджують спільні заходи та поширюють правдиву позитивну інформацію про життя громадян України, серед яких українці, росіяни, білоруси, молдовани, євреї, вірмени, поляки, татари та представники інших національностей.

Яскравою подією кінця квітня стала зустріч у м.Луцьк громадськості та журналістів зі Сходу та Півдня України в рамках заходу "Знайомство з Волинню". Захід було організовано з ініціативи газети «Хроніки Любарта» за фінансової підтримки благодійного фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк». Для багатох гостей цей візит до Волинні – перший. Тим цінніше були розповіді про історію та культуру, про економічну і суспільно-політичну ситуацію на Волині. Та цікавішими спілкування не тільки з пересічними лучанами, а й з екс-губернатором Волині Борисом Клімчуком, луцьким мером Миколою Романюком, керівником «Правого сектору» Павлом Данильчуком.

Від Дніпропетровська в заході приймала участь Наталя Жебрик, голова Громадської палати Дніпропетровської області.

Поділимося враженнями під знайомства з Луцьком, Волинню та запевнимо, що цей гостинний край квітне, розвивається та чекає на нових друзів, якою б мовою вони не розмовляли.

Перше, що приємно вразило у Луцьку - це доглянутість міста, українські стрічки на деревах та ліхтарях, привітні та динамічні лучани, вказівники на розі вулиць та інформаційні дошки на будинках  для туристів. А при більш тісному знайомстві - ще чиста водопровідна вода, що можна пити «з-під крану», доволі мало безпритульних тварин, сучасний Центр надання адміністративних послуг та Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків. 

Сучасний Луцьк позиціонує себе як європейське місто, одне з найбільших у західній частині України (понад 200 тисяч мешканців). Тут гармонійно співіснують старовинний замок та сучасні рок- фестивалі, музей Волинської ікони та музей українського війська та військової техніки, старе місто та сучасні житлові райони, гіпермаркети, торговельно-розважальні центри, кінотеатри. За свою більш ніж 1000-літню історію про Луцьк склалося багато цікавих легенд. За однією з них в скрутний час на допомогу та захист лучанам прийшов сам Святий Миколай, тому по нині він є покровителем та символом міста.  

Щоб відчути різноманітність історії Волині, треба відвідати луцький замок Любарта ХІІІ-ХІV ст.; пройтись єврейським кварталом; побачити Головну синагогу (або Малий замок), єдину вцілілу будівлю караїмів, комплекс монастиря та костелу бернардинів (сьогодні це Свято-Троїцький кафедральний собор), лютеранську кірху, Покровську церкву, Кафедральний костел святих Петра і Павла, будинок Архітектора; прогулятись  вулицею Лесі Українки, цікавою як в архітектурному, так і історичному плані. Неодмінно слід відвідати музей Волинської ікони, де представлена багата колекція зразків самобутньої волинської школи іконопису XVI – XVIIIст. Особливою гордістю музею та місцем паломництва  є  унікальна  пам’ятка константинопольського письма  ХІст. , найдавніша ікона в Україні  Холмська Чудотворна  ікона Богородиці.

Щоб відкрити для себе нові сторінки в історії України та заново її осмислити, потрібно заглибитись у трагічні події Волині 1943 року. Розповідь викладача Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, кандидата історичних наук Оксани Каліщук вразила та придала нового змісту історії. Трагічні події 1943 року - це час обопільного знищення українців та поляків на території, де серед місцевих мешканців переважали українці. Точну кількість загиблих встановити дуже важко, але напевно  можна назвати десятки тисяч жертв з обох сторін. А беручи до уваги більший масштаб дій саме на українській території, можливо припустити більшість жертв саме серед українців. «Волинська трагедія» - так з повагою та скорботою називають той період волиняни. «Волинська резня» - таку  гостру та підкреслено жорстоку назву дають поляки. Як завжди в історії, правда десь посередині.

Нажаль, в Україні не приділяється достатньо уваги тим подіям, їх мало досліджують науковці, про них мало знають школярі та пересічні громадяни,  не усвідомлюється вся глибина та масштабність трагедії. В той самий час у Польщі багато пам’яток присвячено тим сумним подіям, той період досліджують та вивчають на уроках історії як геноцид польського народу.

Сьогодні важливо, що дружні стосунки у політичному, економічному та культурному сферах між Україною та Польщею,  є гарним прикладом толерантного поважного ставлення, без загострення болючих питань історії.

Завітавши на Волинь, одразу розумієш, що краю є чим пишатись та чим привабити. Якщо бажаєш побачити природні багатства, тоді треба відвідати музей під відкритим небом «Народний музей історії сільського господарства Волині», а при нагоді - Шацький національний природний парк, що займає площу 32 500 га та налічує понад 30 озер. Якщо бажаєш дізнатись про економічні здобутки, тоді треба запитати про високотехнологічне виробництво на Луцькому ремонтному заводі «Мотор»,  про сучасне виробництво на підприємстві «Богдан-Авто Холдінг» та «Луцькому підшипниковому заводі".  Особлива гордість краю – розвинуте сільське господарство, де є великі птахофабрики та маленькі приватні ферми. До речі, завдяки безвідсотковим кредитам зросла кількість приватних господарств, що наважились збільшити поголів'я худоби. Волинь - це край зерна, цукрових буряків та хмелю, садів та ягід. А ще - колоритної української кухні, де цікавинкою є вареники з картоплею та сиром або свіженький вугор.

Та головне багатство волинського краю – люди. Ті, хто вважають себе справжніми патріотами України та бажають поваги до українського народу, української історії та цінностей. Вони рішуче хочуть в Україні влади, що піклується про них та діє відкрито та прозоро; державного устрою, де головує верховенство права; можливості працювати, мати гідну оплату праці, гідні умови життя та перспективи розвитку.

Саме в бажанні жити та розвиватись в незалежній державі з національними особливостями ми єдині.

Україна єдина! Страна одна!

Наталя Жебрик, газета «Трибуна конгресу».

Історична довідка.

У літописі місто Луцьк вперше згадується 1085 р., його первісними мешканцями називають представників східнослов’янських племен дулібів і волинян. За свою більш ніж 1000 літню історію Луцьк пережив часи зростання та занепаду. Та в усі часи свого існування був політичним, економічним, культурним та духовним центром волинських земель.

XV сторіччя - розквіт Луцька. В цей час місто напрочуд інтернаціональне, де у мирі і злагоді мешкають українці, поляки, євреї, караїми, ін. Кожна громада має свою святиню (церкву, синагогу, кірху, кенасу), систему податей та особливі архітектуру і планування кварталів.

Кінець XVII–XVIII ст. — час повільного занепаду Луцька. Часті пожежі, повені, епідемії спустошують його. Поступово згасає в місті культурне та релігійне українське життя. В канцеляріях і установах воєводства українську мову заміняє польська, а урядовцями стають поляки.

За щасливої випадковості, побудови в дев'яностих роках XIX ст. гілки Південно-Західної залізниці для патріаршої особи, починається економічне піднесення Луцька.

Початок XX ст. для Луцька це період крутих поворотів у політичному житті. Та з осені 1939 року місто опиняється у складі СРСР, стає центром Волинської області, яку склала західна частина колишнього Волинського воєводства.

Аеропанорами м.Луцьк

Фотоальбом

ЧИ ПІДТРИМУЮТЬ НА СХОДІ СЕПАРАТИЗМ: ПОГЛЯД ЖУРНАЛІСТІВ

 

ГЛАВНАЯ СТРАНИЦА

Просмотров: 1032 | Добавил: Eldarium | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
© 2022 Free website builderuCoz