XV Мандрівний міжнародний фестиваль документальних фільмів про права людини Docudays UA з організаційної підтримки ГО «Громадська Палата України» в Дніпропетровській області у 2018 році пройшов у 6 містах та містечках Дніпропетровщини: Дніпро, Кам’янське, Павлоград, Жовті Води, Апостолове, Слобожанська ОТГ Дніпропетровська обл.
Проведено вісім відкритих показів для громадських активістів, молоді, містян, творчих особистостей тощо, один спеціальний показ для юристок і адвокатів. Всього фестиваль проходив у 17 локаціях, здійснено 21 перегляд, проведено 4 позапрограмних заходів. Найпопулярнішою була – виставка про права людини «Кожен має право знати свої права», яка приймала учнів шкіл. Жвавий інтерес та активність визвав Конкурс анімації на тему прав дитини серед команд КЗО НВК №122. Відео про підсумки фестивалю та конкурсу анімації – за посиланням https://youtu.be/NiZtQ4cJabs
До проведення фестивалю приєднались такі заклади та установи:
-
Відділення соціальної адаптації територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Південного району м.Кам’янське
-
Кіноконцертному залі «МИР», м.Кам’янське
-
Дніпродзержинська міська бібліотека ім Т.Г.Шевченка, м.Кам’янське
-
Кіноклуб «Docudays UA Пектораль» при Петриківській центральній бібліотеці, смт. Петриківка, Дніпропетровської обл.
-
КЗК "Обласна бібліотека для молоді ім. М.Свєтлова", м.Дніпро
-
КЗ «Дніпровська центральна районна бібліотека», Слобожанська ОТГ Дніпропетровська обл.
-
КЗО НВК №122 ДМР, м.Дніпро
-
Книгарня "Є" Дніпро
-
Громадська організація «Гендерний клуб Дніпро»
-
Громадська організація «Молодіжна організація «Арт-МОСТ», м.Дніпро
-
Коворкінг для батьків «CityMums», м.Дніпро
-
Громадська організація «Центр підтримки молодих жінок»
-
Дніпровська Центральна міська бібліотека, м.Дніпро
-
ЮСГМО «Молодь Ювілейного», Слобожанська ОТГ Дніпропетровська обл.
-
Молодіжна рада у Слобожанській ОТГ, Слобожанська ОТГ Дніпропетровська обл.
-
Центр дитячої творчості, м. Жовті Води, Дніпропетровська обл.
-
Правовий клуб Prаvokator, м.Дніпро
-
Громадська організація «Позитивний Павлоград» Кіноклуб «Вне проката», м.Павлоград Дніпропетровська обл.
-
Жовтоводський міський центр соціальнх служб для сім’ї, дітей та молоді, м. Жовті Води, Дніпропетровська обл
-
ОНЗ "Апостолівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Апостолівської міської ради Апостолівського району Дніпропетровської обл.
-
КЗО СЗШ №2 ДМР, м.Дніпро
-
Дніпровський педагогічний коледж Дніпровського національного університета
-
Дніпровський державний коледж будівельно-монтажних технологій та архітектури
19 жовтня 2018 року відбувся кінопоказ з дискусієї документального фільму "Жінка в полоні". Зустріч проходила у привітному приміщені «Є-книгарні Дніпро». До участі у дискусії була запрошена експертка з протидії торгівлі людьми Олена Моргун. Захід модерувала - Наталя Жебрик.
З відгуків глядачів:
"Важко здагнути, що у сучасному світі можливо таке "домашне рабство". Як добре, що жінка, після 12 років принижень і важкої праці, знайшла в собі сили зміти все, втекти та почати жити з нуля."
"Я вважаю, що саме через те, що знайшлась небайдужа до її долі людина, що жінці було з ким спілкуватися, вона стала більш впевненою та рішучею і втекла. Якщо є на кого спиратись, хочя б морально, можна змінити пригноблення на свободу."
"Від героїні фільму йде позитив: вона важко працює, виживає в складних обставинах, нескаржиться, пристосовується. І хоча фінал фільму добрий(головна героїня почала нове життя в новому місті), залишається відчуття пригниченності та суму."
"В фільмі сподобались зворушливі моменти: коли головна героїня зустрічає доньку, коли наносить макіяж та світится посмішкою в новому місці. Вразили кадри, де ми бачимо руки господарки дому, в якому живе головна героїня, - вони виглядають, як символ рабовласниці та рабства."
23 жовтня відбувся кінопоказ документального фільму "Явних проявів немає" у Центральній міській бібліотеці. До участі у дискусії були запрошені експертки в гендерній тематиці з досвідом роботи у вирішенні конфліктів та медіаціїї Олена Кочанова та Евгенія Тіханова. Захід модерувала - Наталя Жебрик.
Вперше кінофестиваль Docudays UA завітав у Коворкінг для батьків City Mums. Тут, 24 жовтня 2018 року, відбувся показ документального фільму "Моя щаслива непроста родина" та дискусія із залученням психологині з сімейних питань Оксаною Верешко. Захід модерувала - Наталя Жебрик. Учасниці зустрічі, матусі із дітьми, були задоволені фільмом, атмосферою та можливісттю отримати відповіді на свої питання у експертки.
З відгуків учасниць:
"Фільм дуже приємний, душевний. Дівчата, головні героїні, дуже по-дорослому діляться своїми хвилюваннями. І так приємно чути, що їх родини, не зважаучи на розлучення батьків, такі дружні і великі."
"Для мене фільм позитивний. Хочя на екрані родинні стосунки складаються геть не так, як в нашій країні. Нажаль. Вважаю, нам не вистачає толерантності, прийняття інакшості і дійсного розуміння один одного."
Коментар психологині з сімейних питань:
"Якщо батьки розлучаються - припиняються лише їх партнерські стосунки. Стосунки "батьки - діти" не закінчуються. Дуже важливо в цей період говорити з дитиною та пояснити їй що відбувається, щоб дитина не вважала себе винною або не страждала наодинці. Кожна дитина має право на родину, на щастя, на сімейний затишок і саме дорослі відповідають за це."
В цьому році, регіональні організатори фестивалю спробували нові формати роботи з аудиторією. Так, кінопокази з дискусіями пройшли під час семінару для бібліотекарів Дніпропетровщини "Молодь + бібліотека:активні учасники реалізації молодіжної регіональної політики" та тренінгу у Жовтоводському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для психологів, вихователів, фахівців центру соціальних служб, прийомних батьків.
Впродовж року кінопокази з дискусіями документальних фільмів з колекції Міжнародного фестивалю про права людини Docudays UA відбуваються в рамках роботи Кіноклубу медіа просвіти з прав людини DOCUDAYS UA "Потенціал". Кіноклуб діє з організаційної та тренерської підтримки ГО «Громадська Палата України». Більше інформації - http://prof-nvf.org/index/kinoklub_docudays_ua_quot_potencial_quot/0-19.
|