СВОБОДА, СПРАВЕДЛИВІСТЬ, СОЛІДАРНІСТЬ
Субота, 04.12.2021, 01:40
ГлавнаяРегистрацияВход Приветствую Вас Гість | RSS

Меню сайта

Допомога тут
NeedHelp ПРОФНВФ

Додайте собі!

Код:

Форма входу

Ми в соцмережах

Пошук по сайту

Главная » 2014 » Березень » 15 » ЗА КРОК ДО ВИБОРУ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
01:03
ЗА КРОК ДО ВИБОРУ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Кожному громадянину України Конституція гарантує право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Саме дострокові вибори Президента України та вибори до місцевих рад, оголошені на 25 травня 2014 року, стануть перевіркою цього конституційного права.

Інформаційний простір українців насичений різною, під час взаємовиключною інформацією. Тому для інтелектуальної людини дуже важливо критично ставитись до інформації, аналізувати та осмислювати її. Безумовно, аналіз та осмислення інформації кожен робить крізь призму власної освіченості, культури, світогляду, соціального стану, життєвого досвіду тощо. Але для якісного аналізу, такими собі островами надійності в океані інформації, можуть стати думки експертів та перевіренні джерела інформації, що в роботі дотримуються принципів соціальної відповідальності. Зважте також, що для якісної інформації характерна точність,повнота та збалансованість в розкритті теми.

Юридична служба Профспілки НВФ наголошує, що кожен громадянин має нагоду вільно і повно скористатися інформацією з першоджерел про принципи й засади виборчого процесу в державі, про перебіг передвиборної кампанії, самих виборів та офіційне оголошення результатів.

В рамках просвітницької роботи з правової грамоти, юридична служба Профспілки НВФ вважає за необхідне ознайомити громадян з юридичними стандартами виборчого процесу щодо виборів Президента.

Підготовка та проведення виборів Президента України здійснюються публічно і відкрито. Виборчий процес регулюється актами загального та спеціального законодавства. До актів загального законодавства відносяться: КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ, ЗАКОН УКРАЇНИ Про інформацію та ЗАКОН УКРАЇНИ Про доступ до публічної інформації. До актів спеціального законодавства відноситься: ЗАКОН УКРАЇНИ Про вибори Президента України. З переліченими документами є можливість ознайомитись на офіційному сайті "Законодавство України" http://zakon2.rada.gov.ua/. Слід зауважити, що у чинному законодавстві очікуються зміни, тому зацікавленим важливо слідкувати за оновленням інформації.

Також важливим першоджерелом є офіційний сайт Центральної виборчої комісії http://www.cvk.gov.ua/. На ньому вміщені матеріали, які допоможуть усім – організаторам виборів, кандидатам, офіційним спостерігачам, представникам засобів масової інформації, зрештою самим виборцям – правильно застосовувати норми виборчого законодавства у ході виборів.  Наприклад, наданий на сайті ЦВК «КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН основних організаційних заходів з підготовки проведення позачергових виборів Президента України 25 травня 2014 року» дає розуміння логіки процесу виборів та послідовності дій з чітким розумінням строків та календарних дат. Так, висування кандидатів на пост Президента України відбувається з 25 лютого до 30 березня 2014 року включно. Далі, період проведення передвиборної агітації – з 20 квітня до 24 години 23 травня 2014 року.

В  передвиборчий період законодавство України надає кожному громадянину можливість вільно висловлювати свою думку стосовно ділових або особистих якостей кандидата у Президенти, його передвиборчої програми, публічно вести агітацію «за» чи «проти» кандидата тощо. Робити це можливо як усно, так і письмово, звертаючись у ЗМІ. Виключенням є «День тиші» або «День роздумів»(24 травня 2014 року), тобто день без агітації у будь-якому виді, та безпосередньо «День виборів»(25 травня 2014 року).

Політичні події останнього часу в Україні майже кожного з нас захватили хвилею протестних публічних заходів. Ми частіше попадали до фото- та телекамер журналістів. Попереду теж багато передвиборних зборів, мітингів тощо. Законодавство передбачає, що коли зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру, згода особи на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку, не потрібно, бо особа усвідомлює, що вона знаходиться у громадському місці (стаття 307 ЦКУ).  Але кожен може вимагати припинення публічного показу матеріалу в тій частині, яка стосується його особистого життя.  Однак, як що особа стає учасником політичної реклами, її згода на участь є обов’язковою.

Пам'ятаємо, що вільні вибори можливі тільки тоді, коли є вільний обмін думками, вільний доступ до інформації, а інформація надається об’єктивно, неупереджено, збалансовано та є достовірною, повною і точною.

«Вільні вибори та свобода вираження поглядів, особливо свобода політичної дискусії, формують основу будь-якої демократичної системи. Ці два права взаємопов’язані і працюють на зміцнення одне одного: свобода вираження поглядів – це одна з умов, необхідних для забезпечення людям свободи вираження поглядів під час виборів законодавчих органів. За цих підстав особливо важливо, аби в період, що передує виборам, було дозволено вільне поширення різноманітних думок та інформації.» (Справа Європейського Суду з прав людини "Воуман проти Великобританії”, п. 42.)

На дострокових виборах Президента, кожен громадянин має зробити вільний, усвідомлений, поінформований вибір, спираючись на правдиву, врівноважену та неупереджену інформацію. Саме на засоби масової інформації та журналістів покладається обов’язок забезпечити для громадян всю повноту та різнобічність інформації.

Профспілка НВФ не дає рекомендацій щодо компетенції тих чи інших ЗМІ. Ми закликаємо громадян критично ставитись до будь-якої інформації перед тим, як осмислити її. Ми нагадуємо кожному про можливість реалізації своїх прав на інформацію, на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.

Наталя Жебрик, голова Дніпропетровської обласної організації Профспілки НВФ.

ЗА КРОК ДО ВИБОРУ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ: "ХМАРКИ ОБІЦЯНОК", ЧАСТИНА 1

ЗА КРОК ДО ВИБОРУ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ: "ХМАРКИ ОБІЦЯНОК", ЧАСТИНА 2

ЗА КРОК ДО ВИБОРУ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ: "ХМАРКИ ОБІЦЯНОК", ЧАСТИНА 3

 

ГЛАВНАЯ СТРАНИЦА

Просмотров: 992 | Добавил: Eldarium | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
© 2021 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz