У новій редакції викладено загальні підстави і умови матеріальної відповідальності працівників та випадки обмеженої матеріальної відповідальності працівників .
З 01.06.14р. діють зміни до статей 41, 44, 130, 132, 133 Кодексу законів про працю України.
Згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів» №1255-18 від 13.05.2014, розширено перелік додаткових підстав розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу з окремими категоріями працівників за умови припинення повноважень посадових осіб (п.5 ч.1 ст. 41КЗпП України). При припиненні трудового договору із зазначених підстав, працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше ніж шестимісячний середній заробіток (ст.44 КЗпП України).
У новій редакції викладено загальні підстави і умови матеріальної відповідальності працівників та випадки обмеженої матеріальної відповідальності працівників.
На працівників не може бути покладена відповідальність за шкоду, яка відноситься до категорії нормального виробничо-господарського ризику, а також за шкоду, заподіяну працівником, що перебував у стані крайньої необхідності. Відповідальність за не одержаний підприємством, установою, організацією прибуток може бути покладена лише на працівників, що є посадовими особами (ч. 4 ст. 130 КЗпП України).
За шкоду, заподіяну підприємству, установі, організації при виконанні трудових обов'язків, працівники, крім працівників, що є посадовими особами, з вини яких заподіяно шкоду, несуть матеріальну відповідальність у розмірі прямої дійсної шкоди, але не більше свого середнього місячного заробітку (ч. 1 ст. 132 КЗпП України).
У відповідності з законодавством обмежену матеріальну відповідальність несуть керівники підприємств, установ, організацій та їх заступники, а також керівники структурних підрозділів на підприємствах, в установах, організаціях та їх заступники - у розмірі заподіяної з їх вини шкоди, але не більше свого середнього місячного заробітку, якщо шкоду підприємству, установі, організації заподіяно зайвими грошовими виплатами працівникам, неправильною постановкою обліку і зберігання матеріальних, грошових чи культурних цінностей, невжиттям необхідних заходів до запобігання простоям (п.2 ст. 133 КЗпП України).
Напоминаем, что Правовая служба Профсоюза НПФ проводит информационно-разъяснительную, консультационную и аналитическую работу, касательно правовых аспектов жизни и труда граждан и подчеркивает необходимость обращения за квалифицированной юридической помощью при принятии важных решений.
E-mail: profnvf@gmail.com
ГЛАВНАЯ СТРАНИЦА
|