СВОБОДА, СПРАВЕДЛИВІСТЬ, СОЛІДАРНІСТЬ
Субота, 04.12.2021, 01:52
ГлавнаяРегистрацияВход Приветствую Вас Гість | RSS

Меню сайта

Допомога тут
NeedHelp ПРОФНВФ

Додайте собі!

Код:

Альбоми
Статьи [14]
Звітність та відгуки [9]

Форма входу

Ми в соцмережах

Пошук по сайту

Главная » Статьи » Статьи

РОЗМІР МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРПЛАТИ В УКРАЇНІ ВТРИЧІ НИЖЧЕ ВИЗНАЧЕНОГО ООН РІВНЯ ЗЛИДЕННОСТІ

Розмір мінімальної зарплати в Україні ледь перевищує 50 доларів США, що втричі нижче визначеного ООН рівня злиденності – 5 доларів на день.

Зростання цін в умовах замороження основних державних соціальних стандартів та гарантій – мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму, мінімальної пенсії за віком, базового тарифного розряду ЄТС, а також посилення податкового тиску на доходи та масової заборгованості з виплатизаробітної плати призвело до катастрофічного падіння рівня життя більшості громадян країни.

Протягом 2014 – початку 2015 років відбулось багаторазове підвищення цін і тарифів для населення на послуги житлово-комунального господарства татранспорту (від 11,3% на електроенергію та 62,8% на транспорт).

Крім того, за офіційною статистикою на 10–60% подорожчали продукти харчування, одяг та взуття, побутова техніка, послуги охорони здоров’я,фармацевтична продукція, медичні товари та обладнання, відпочинок і культура, освіта тощо. Проте фактичні ціни у роздрібній торгівлі на продукти харчування є значно вищими.

За інформацією Мінсоцполітики України, відповідно до Закону України «Про прожитковий мінімум» фактичний розмір прожиткового мінімуму в цінах  лютого 2015 року для працездатних осіб з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб склав 1840 грн. Виходячи з цього, офіційна величина прожиткового мінімуму (1218 грн.) у 1,5 раза є меншою.

Такий занижений розмір системоутворюючого державного соціального стандарту призводить до штучно занижених державних соціальних виплат та допомог найбільш уразливим верствам, зводить нанівець ефективність механізмів державного захисту населення.

Уряд, замість проведення ефективних реформ у соціально-економічній сфері з метою стабілізації роботи підприємств, пошуку ефективних засобівнаповнення державного бюджету та боротьби з корупцією, проводить агресивну політику жорсткої економії та «затягування» пасків, беручи антинародні зобов’язання задля отримання від Міжнародного валютного фондукредитів, за які надалі доведеться розплачуватися пересічним українцям зниженням рівня життя.

Така антисоціальна політика вже призвела до значного зростання рівнябідності (за даними експертів Інституту демографії та соціальних досліджень –у 1,5 раза та становить 30%).

Підвищення розміру мінімальної заробітної плати забезпечить зростання надходжень до бюджетів всіх рівнів за рахунок:

- збільшення податку на нерухомість,

- збільшення зборів та штрафів (які розраховуються виходячи із розміру мінімальної зарплати),

- зменшення витрат на компенсації та допомоги малозабезпеченим верствам населення.

Профспілки України наголошують, що позитивами від підвищення розміру мінімальної заробітної плати будуть:

-         збільшення надходжень до бюджету від податку з доходів фізичних осіб, ПДВ, акцизного збору;

-         скорочення розміру дефіциту Пенсійного фонду та підвищення розміру пенсійних виплат;

-         скорочення витрат бюджету на надання субсидій, державних соціальних допомог;

-         підвищення платоспроможного рівня населення, розвиток вітчизняного виробництва, зниження залежності української економіки від експорту;

-         підвищення кваліфікаційного рівня робочої сили, розвиток високотехнологічних галузей промисловості;

-         підвищення мотивації до праці, а отже підвищення її продуктивності;

-         зменшення відтоку українських кваліфікованих працівників за кордон;

-         зменшення тінізації економіки;

-         скорочення рівня бідності;

-         підвищення якості та тривалості життя населення.

 

Довідково: 

Під час переговорів щодо підвищення розміру мінімальної заробітної плати у 2015 році (з 1 липня 2015 до 1279 грн., з 1 грудня 2015 року до 1378 грн.) Міністерством фінансів України були надані розрахунки додаткових витрат Державного бюджету. Інша сторона, представники профспілок акцентують увагу на тому, що підвищення видатків на оплату праці є одночасно додатковим джерелом доходів до бюджету або передумовою економії бюджетних видатків.

Розрахунки Мінфін вбачає збільшення дефіциту бюджету в обсягах 1,84 млрд. грн.  (видатки у сумі 3,1 млрд. грн. та доходи у сумі 1,26 млрд. грн.) обраховуючи лише фонд оплати праці працівників бюджетної сфери, який за статистичними даними складає лише третину від загального ФОП. Джерело: http://www.fpsu.org.ua/images/images/2015/April/070415/Додаток_Інформація_Міністерства_фінансів_України.doc

Розрахунки профспілок показують, що за тих же умов підвищення заробітної плати бюджет отримає додаткові надходження щонайменш у розмірі 8,2 млрд. грн. Джерело: http://www.fpsu.org.ua/napryamki-diyalnosti/virobnicha-politika-ta-kolektivno-dogovirne-regulyuvannya/7434-naskilki-vigidne-derzhavi-pidvishchennya-minimalnoji-zarobitnoji-plati

За результатами консультативної зустрічі 24 червня ц.р. в приміщенні Мінекономрозвитку з обговорення Вимог щодо можливості підвищення розміру мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму та посадового окладу (тарифної ставки) працівника І-го тарифного розряду ЄТС на основі розрахунків Мінекономрозвитку та Мінфіну, Стороною Кабінету Міністрів України було запропоновано в чергове перенести розгляд зазначених вимог на наступне засідання, яке відбудеться 2 липня 2015 ц.р. Джерело:http://www.fpsu.org.ua/napryamki-diyalnosti/sotsialnij-dialog/7996-pershi-rezultati-roboti-primirnoji-komisiji-z-virishennya-kolektivnogo-trudovogo-sporu-mizh-spo-ob-ednan-profspilok-ta-kabinetom-ministriv-ukrajini

Категория: Статьи | Добавил: Eldarium (02.07.2015)
Просмотров: 960 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
© 2021 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz